Beküldve: pr -
Az idei évben a vízügyi ágazat, így igazgatóságunk is csatlakozott a MABISZ kezdeményezésére elindult Biztonság Hete tematikus programhéthez. A rendezvénysorozat 2019-ben már harmadik alkalommal jelentkezett, kapcsolódva a szeptember 20-i biztosítási világnaphoz, valamint a 21-i nemzetközi EDWARD Day-hez (European Day Without A Road Death – Európai Nap Közúti Áldozat Nélkül).
Az Országos Rendőr-Főkapitányság Országos Balesetmegelőzési Bizottsága (ORFK-OBB) és a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) által megrendezett Biztonság Hetére idén országosan szeptember 23-28. között került sor. Az országos programsorozat megnyitóját szeptember 23-án a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen rendezték meg. Az ezt követő országjáró rendezvény minden megyében várta a 9-14 éves korosztály tagjait, akik közül több tízezren találkozhattak a széleskörű együttműködés szereplőivel.
A Biztonság Hete rendezvénysorozat célja az volt, hogy a mindennapok biztonságát erősítse, amit nemcsak a közlekedési balesetek és egyéb sérülések megelőzése révén szolgál, hanem a biztonságot igen tágan értelmezve más területeken is értéket teremt.
Ennek jegyében a Biztonság Hete közlekedésbiztonsági fókusszal zajlott (kiemelten a kerékpáros közlekedési kultúra, valamint az új típusú kétkerekű közlekedési eszközökkel kapcsolatos kérdések), de az együttműködők közreműködése révén és tevékenységük bemutatásával nagyon sok más szempontból is erősíteni kívánta a gyermekek és a családok biztonságát. Ezen a héten szó volt a közlekedésbiztonságról, helyes magatartási formákról, passzív biztonsági eszközökről, és azok alkalmazásáról, a katasztrófavédelem és a kutyás mentőszolgálatok révén mentési feladatokról, és tűzmegelőzésről, társterületként a foglalkoztatásban igen kiemelt munkavédelemről is. Hangsúlyt helyeztek a mindenkit érintő élelmiszerbiztonságra, a biztonságos ivóvíz fontosságára, és ha már a vízről van szó, árvízvédelemre is. A biztosítások mindezek kapcsán szóba kerültek, éppúgy, ahogy a vagyonbiztonsági kérdéseknél vagy akár a háztartási- és sportbalesetek megelőzése, kezelése kapcsán. Mindemellett a hulladékbiztonság, a biztonságos mobilhasználat, vagy az erdőtüzek megelőzése is napirenden volt.
A témahéten több tucat szervezet működött együtt és várta a helyszíni érdeklődőket, és a sajtó munkatársait is. A kezdeményezők vállalt célja és törekvése az is volt, hogy a Biztonság Hete, mint tematikus hét a közoktatás rendjében is helyet kapjon.
Igazgatóságunk működési területén 3 helyszínen volt jelen:
Győr - 2019. 09. 25. 9.00-13.30, rendezvényhelyszín: Leier City Center, belső udvar. Győr, Hunyadi J. u. 14.
Esztergom - 2019.09.27. 13.00-16.00, rendezvényhelyszín: Esztergomi Vitéz János Német Nemzetiségű Általános Iskola
Tata - 2019.09.27. 9.00-12.00, rendezvényhelyszín: a Vértesszőlősi út és a Fáklya utca kereszteződésében található kerékpáros pihenőhelyen
Mindegyik helyszínünkön árvízvédelmi eszközeinkkel (homokzsák, karók, karóverő sulyok, fáklya, vízmérce) és a (nagy) árvizekről készült tablókkal, fotókkal valamint könyvekkel mutattuk be az árvízvédekezés főbb feladatait és jelentőségét - és így az emberi élet és tárgyi értékek védelmét és biztonságát.
Együttműködő partnerek
A több ezer gyermeket megszólító hatalmas összefogás résztvevői:
Országos Rendőr-főkapitányság Országos Balesetmegelőzési Bizottsága
Rendőrség
Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság által működtetett Országos Tűzmegelőzési Bizottság
Magyar Vöröskereszt
Magyar Vöröskereszt Pest Megyei szervezete
Közlekedéstudományi Intézet
Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal
Magyar Autóklub
Magyar Közút Nonprofit Zrt.
Megyei Balesetmegelőzési Bizottságok
Országos Polgárőr Szövetség
Budapest Főváros Kormányhivatala Népegészségügyi Főosztály
Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar
Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata
FKF Nonprofit Zrt.
Magyar Mentőkutyás Szervezetek Országos Szövetsége
Közlekedéstudományi Egyesület
Bringaakadémia
Magyar Víziközmű Szövetség
Országos Vízügyi Főigazgatóság
ABUS Hungária Kft.
Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége
Budapesti Közlekedési Központ
Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat
Pénzügyminisztérium
Emberi Erőforrások Minisztériuma
Magyar Biztosítók Szövetsége
továbbá a rendőrség, a katasztrófavédelem, és a polgárőrség kerületi/városi testületei, csatlakozó kerületi, megyei, települési önkormányzatok, önkéntesek sokasága – köztük számos biztosítási szakember.
Kiemelt szerep jut a programban résztvevő iskoláknak és pedagógusoknak, akik lehetővé teszik, hogy a diákok részt vegyenek a biztonságukat szolgáló rendezvényeken.
A hét záróeseményének már hagyományosan Újbuda Önkormányzata adott otthont a Bikás parkban szeptember 28-án.
https://www.youtube.com/channel/UCPzf22ufanEy1DP7Zj27F0A
https://www.youtube.com/watch?v=hBgn4AA4b1c